Jak przechowywać dziecięce zabawki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przechowywać dziecięce zabawki?

Rodzice często mają utrapienie z dziecięcymi zabawkami, które są dosłownie wszędzie. Jak je przechowywać, aby w domu czy mieszkaniu wreszcie zapanował porządek?

Porozrzucane zabawki, które są dosłownie wszędzie – to koszmar niejednego rodzica. Jakie sposoby są najlepsze, by w końcu zapanował porządek?

Kolorowe pudełka kartonowe

Obecnie w sklepach znajdziemy przeróżne wzory i wielkości pudełek kartonowych, w których z powodzeniem można przechowywać zabawki. Są zamykane, dość trwałe, więc z powodzeniem można je ustawiać na półkach czy szafach. Bogactwo kolorów sprawia, że można je dobrać do wystroju dziecięcego pokoju, więc będą nie tylko funkcjonalnym, ale i ładnym elementem dekoracyjnym.

Worki na zabawki

Obecnie bardzo popularne są worki na zabawki. Ich plusem jest bez wątpienia to, że mogą pomieścić naprawdę wiele różnych przedmiotów. Są wykonane z mocnych tkanin, więc nie powinny się porwać nawet w przypadku dużego ciężaru. Worki mogą być zawiązywane z góry lub mieć specjalne ucha po bokach, by łatwo można było je przenosić w inne miejsce.

Pojemniki na kółkach

Plastikowe pojemniki na półkach są idealne na zabawki, ponieważ dziecko samo może „przepchnąć” je tam, gdzie ich potrzebuje. Ułatwia to także sprzątanie, bo nie trzeba nosić jednocześnie wszystkich rzeczy, ani podchodzić ciągle do pudła, by je wrzucić. Fajną opcją są także pojemniki na sznurku, z nimi dzieci mogą mieć świetną zabawę podczas sprzątania.

Skrzynie na zabawki

Do łask powracają skrzynie na zabawki. Mogą być piękną ozdobą dziecięcego pokoju. Jasne, pastelowe, z namalowanymi bohaterami, zwierzętami itp. Są bardzo pojemne, można włożyć do nich mnóstwo rzeczy, zamknąć i gotowe. Na skrzyni można też ustawiać wiele innych przedmiotów czy zabawek, np. pluszaków.

Wyciągane półki

Na topie są obecnie wyciągane, kolorowe półki na zabawki. Dzięki temu dziecko łatwo może wziąć np. klocki i zanieść je do salonu czy innego pomieszczenia. Półki łatwo się wkłada i wyjmuje, są lekkie, plastikowe i mogą być w różnych rozmiarach. Do tego łatwo się je czyści, co jest dodatkowym plusem. Ma je w swojej ofercie większość sklepów sprzedających meble do pokoju dziecięcego.

Wiklinowe kosze

Jeśli pokój jest urządzony w duchu naturalności, dominują brązy, beże i kolory drewna, wówczas pięknie będą się w nim prezentować wiklinowe kosze i kufry. Wiklinowe meble, jakie niegdyś można było spotkać u dziadków bądź pradziadków, obecnie są prawdziwym hitem. Pięknie się prezentują. Mogą być bardzo duże i bardzo małe, zamykane i otwarte. Niektóre są w środku wyłożone tkaniną, co jest dobrym pomysłem, ponieważ nie ma ryzyka, że dziecko zahaczy o wystające końcówki i się skaleczy lub zadrapie.

Zdj. główne: Tai’s Captures/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*