Uporządkuj swoją przestrzeń – gazetniki

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Uporządkuj swoją przestrzeń – gazetniki

Często czytasz prasę? W mieszkaniu brakuje Ci odpowiedniego miejsca, w którym możesz przechowywać ulubione gazety? Zdecyduj się na gazetnik, który świetnie uporządkuje przestrzeń i jest ponadczasowym elementem wystroju wnętrz. 

Gazetnik – ponadczasowy element wyposażenia wnętrz 

Jeśli lubisz czytać prasę i nie masz miejsca w domu na przechowywanie różnych gazet i magazynów, do których lubisz wracać, to gazetnik jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Ten niepozorny element wystroju wnętrz jest świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu będziesz mógł powracać do artykułów, które Cię zaciekawiły.

Gazetnik w łazience jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią czytać podczas długich relaksujących kąpieli. W salonie taki element wyposażenia dopełnia aranżację całego wnętrza.

Krótka historia gazetnika

Rozpowszechnienie prasy spowodowało potrzebę powstania specjalnego mebla, w którym można było przechowywać gazety. Pierwszą gazetą, która osiągnęła nakład miliona egzemplarzy, był francuski dziennik wydany w 1890 roku.

Jaki gazetnik wybrać?

Gazetniki powinny być odpowiednio dobrane do wnętrza. Stojak na gazety może być wykonany z:

  • metalu,
  • drewna,
  • sklejki,
  • wikliny,
  • plastiku.

Bambusowy gazetnik świetnie sprawdzi się w stylu rustykalnym i orientalnym. Drewniany i metalowy stojak na gazety idealnie będzie wpisywał się w styl skandynawski i loftowy. Nowoczesną aranżację dopełnią metalowe gazetniki. 

Gazetnik na ścianę – modny dodatek do wnętrza

Gazetnik na ścianę jest modnym dodatkiem do każdego wnętrza, stanowi również idealną dekorację pomieszczenia. Gazetnik ścienny jest świetnym rozwiązaniem pozwalającym segregować magazyny, które „czekają” w kolejce do przeczytania. Gazetnik ścienny jest idealnym miejscem do przechowywania codziennych gazet z najważniejszymi wiadomościami.

W sklepach można znaleźć różne modele gazetników ściennych, dzięki którym można w estetyczny i praktyczny sposób przechowywać ulubione gazety. Ten rodzaj gazetnika najlepiej sprawdzi się w poczekalniach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych. W domu taki gazetnik będzie bardzo ciekawą ozdobą wnętrza.

Najmodniejsze gazetniki ścienne wykonane są z:

  • metalu,
  • mosiądzu,
  • drewna.

Nowoczesne gazetniki ścienne mają proste geometryczne kształty, które sprawdzą się jako dopełnienie nowoczesnego i loftowego wnętrza.

Odpowiednia ekspozycja gazet przyczynia się do pozytywnej wizualnej oceny wnętrza. Gazetniki ścienne zajmują mniej miejsca niż gazetniki postawione na ziemi. Dzięki temu idealnie sprawdzą się nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Meble z gazetnikiem – hit czy kit?

Stojak na gazety nie musi być osobnym elementem dekoracji wnętrz. Coraz więcej producentów mebli wykazuje się fantazją i umieszcza gazetnik ze stolikiem kawowym. Dzięki temu ten dodatek staje się integralną częścią mebla.

Stolik z gazetnikiem

W ostatnim czasie bardzo modne stały się stoliki z gazetnikami. Dzięki temu można wypoczywać w domowym zaciszu, popijając herbatę i ciesząc się ulubioną prasą. Szklane stoliki z gazetnikiem są hitem wnętrzarskim. Szklany stolik świetnie wpisuje się w styl nowoczesny, minimalistyczny, loftowy, a stylowi glamour nadaje nowoczesności.

Szklany stolik z gazetnikiem świetnie sprawdzi się w salonie i w nowoczesnej poczekalni. Ława z gazetnikiem idealnie wpisuje się w wystrój nowoczesnego biura, nadając wnętrzu elegancji.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*