Wakacyjne dekoracje do łazienki – zobacz tutorial!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wakacyjne dekoracje do łazienki – zobacz tutorial!

Wakacje kojarzą nam się ze słońcem. Żeby przedłużyć ten wakacyjny czas, warto również w naszym domu stworzyć odpowiednią i bardzo ciepłą atmosferę. Na pewno pomogą nam w tym letnie dodatki, które możemy wykonać samodzielnie, bez dużych nakładów finansowych. Dzięki nim nasza łazienka, czy pokój będą wyglądały bardzo wakacyjnie i tropikalnie.

Jakie są charakterystyczne motywy wakacyjnego stylu?

Styl wakacyjny, czy też tropikalny kojarzy nam się przede wszystkim z neonowymi odcieniami i tropikalnymi wzorami. Na pewno w wakacyjnych dekoracjach nie może zabraknąć takich akcentów jak wzory z flamingami, a także palmami, czy ananasami. Z wakacjami kojarzą nam się również arbuzy oraz truskawki, którymi zajadamy się w letnich miesiącach. Na pewno bardzo kobiece i jednocześnie wakacyjne będą motywy z papugami i innymi tropikalnymi ptakami. 

Oczywiście styl wakacyjny w łazience, czy w naszym całym domu nie musi być zarezerwowany wyłącznie do letnich miesięcy, a wakacyjny klimat może zagościć w naszym domu na dłużej.

muszelki i piasek
Image by pasja1000, from: pixabay.com

Jak wykonać wakacyjne dodatki do łazienki?

Wielu youtuberów, w tym również Słodka Ada proponuje nam, jak w szybki sposób wykonać ładne dekoracje wakacyjne do naszej łazienki. Wystarczy tylko kilka chwil i nieco kreatywności, aby łazienka stała się prawdziwym wakacyjnym kącikiem!

Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie wakacyjnych pojemników na pędzle. Takie opakowanie będzie nie tylko bardzo estetyczne, ale również niezwykle eleganckie i sprawi, że nasza łazienka nabierze całkiem nowego charakteru. Pojemnik można zrobić z umytego i nieużywanego słoika. Potrzebne nam będą farby do szkła, kawałki papieru lub tektury oraz nożyczki i pędzel. Na słoiku można wykonać wzór ananasa, który jest bardzo wakacyjnym owocem. Cały słoik malujemy na żółty kolor, a następnie czarną farbką wykonujemy charakterystyczne dla tego owocu wzory. Następnie na brzeg słoika naklejamy kawałki zielonego papieru lub kartonu, który będzie pomalowany na zielony kolor. Można zrobić to za pomocą kleju na gorąco. Kawałki papieru mają przypominać ananasowy pióropusz. Podobny, wakacyjny słoik wykonamy, wsypując do środka kolorowy piasek oraz małe muszelki. Dodatkowo piasek pozwoli nam na lepsze ułożenie pędzli lub innych podłużnych kosmetyków. 

Bardzo modne są również wakacyjne dekoracje wykonane z muszli. Aby móc lepiej przechowywać np. nasze kolczyki, można wykonać ramkę na zdjęcia, którą łatwo przemienimy w wieszak na ulubione kolczyki. Wystarczy, że po wewnętrznej stronie ramki przykleimy dwa sznurki, które będą umieszczone od siebie w równej odległości. Następnie możemy jako tło do ramki wybrać jakieś wakacyjne zdjęcie albo pocztówkę z tropikalnych wysp, którą wsadzamy za szybkę ramki. Ramkę można obkleić małymi muszelkami, dla nadania jej wakacyjnego charakteru.

Na pewno wiele osób ma problem z przechowywaniem chusteczek higienicznych. Sposobem na to będzie estetyczne pudełko wykonane z drewna. Można je kupić w sklepach modelarskich albo papierniczych, które przeznaczone są dla fanów decoupage’u. Zamiast obklejać je za pomocą serwetek, można stworzyć na nim ładną kompozycję z muszelek lub piasku, który łatwo przyklei się do jego powierzchni. 

Dobrym sposobem na przechowywanie np. zapachowych świec, będzie nieużywana, niska szklanka. Takie szklanki można dostać również w niektórych marketach. Wsypujemy do niej piasek, a jej brzegi możemy udekorować również muszlami albo umieścić na niej zasuszone kwiaty. Świecznik w takim kształcie i z takimi dekoracjami na pewno sprawi, że poczujemy wakacyjny klimat. 

Czasem do uzyskania bardzo wakacyjnego wyglądu łazienki wystarczy jedynie mały element. Można stworzyć go za pomocą rzeczy, które nie są nam już potrzebne. Stary ręcznik może posłużyć nam jako chodniczek pod wannę lub kabinę prysznicową. Można ładnie go obszyć, a na niego naszyć nową tkaninę w wakacyjnym stylu, np. z motywem papug. Dzięki niemu nasza łazienka zyska nowy klimat.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*